Delik çorapları herkesin dilinde..

Türkiye gezisi sırasında Selimiye Camii'ne girerken ayakkabılarını çıkarması üzerine çoraplarının delik olduğu görülen Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz, dünya medyasının alay konusu oldu.

İngiliz yayın kuruluşu BBC, internet sitesindeki haberde, "Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz, kendini dünyayı fakirlikten kurtarmaya adamış olabilir, ancak yeni bir çift çoraba gücü yetmiyor gibi görünüyor. Wolfowitz'in terzilikteki yetersizliği Türkiye'de bir camiyi ziyaret ederken ayakkabılarını çıkarmasıyla ortaya çıktı" diye yazdı.İngiliz Guardian gazetesi de internet sitesindeki, "Çorabını yama Wolfowitz!" başlıklı 'blog' köşesinde, "Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz'in birkaç dolara ihtiyacı olmadığı açık.

'Yoksa yeni bir çift çoraba yatırım yapacak kadar vakti mi yok? Jilet gibi takım elbiseleriyle bilinen Wolfowitz, Edirne'deki Selimiye Camii'ni ziyaretinde, içindeki kılıksızlığı sergiledi" sözleriyle Wolfowitz'i alaya aldı.

Amerikan Washington Post gazetesi de, "Yeni çorap almak için 3 dolar harcamayan birinden mali tavsiye alır mıydınız" diyerek Wolfowitz'le dalga geçti.

Kaynak: Milliyet

 

                                                                                                                                                                                                            ««  Önceki Sayfa  »»