Erkekler için külotlu çorap..

Siz giyer misiniz bilinmez ama erkekler arasında son moda bu;

Amerika ve Avrupa'da külotlu çorap satışlarında patlama yaşanıyor. Herkesi şaşırtan ise bu alıcıların çoğunun erkek, çorapların da 'erkek külotlu çorabı' olması!

Şeker hastalarına gümüş..

Takı ve aksesuar olarak vazgeçemediğimiz gümüş, hastalıklara da şifa oluyor.

Türkiye'de ilk kez üretilen gümüş çorap, şeker hastalarının ayak yaralarına, mantar, egzama ve ayak kokusuna iyi geliyor.

Takı ve aksesuar olarak vazgeçemediğimiz gümüşün, aynı zamanda mükemmel bir anti-bakteriyel olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik vücudunuzdaki negatif elektriği de alarak rahatlatıyor... Gümüşün koku ve nem giderici etkisi, anti-bakteriyel ve elektrik iletkenliği özelliklerinden yararlanan bir firma, Türkiye'de ilk kez gümüş çorap üretti. Yüzde 99.9 oranında saf gümüş ipliğinden üretilen çoraplarda, yüzde 20 oranında da gümüş bulunuyor.

Ayaklarınızı kuru tutun..

Ayaklarda sorun çıkmasını engellemek için onları daima temiz ve kuru tutmamız gerekir.Size tavsiyem, yaz bile olsa, ayaklarınızı yıkadıktan sonra iyice kurulayın. Gerekirse bebek pudrası ya da eczanelerde satılan ve ayak terlemesini önleyen ürünleri kullanabilirsiniz. Ayaklarınızın terlemesini durduramıyorsanız, Botox yaptırabilirsiniz. Botox altı ay ile on iki ay arasında bir süreyle aşırı terlemeyi önler.

Bu çorapla ayak kokusu bir saatte gideriliyor..

Bu çorap giyildikten bir saat sonra ayak kokusunu gideriyor....
Sağlık ayaktan başlar’ sloganıyla yola çıkan iki kız kardeş, gümüş iplikten çoraplar tasarladı. Yaklaşık bir yıldır piyasada olan çoraplar bir saat içerisinde ayak kokusunu gideriyor. Ayakta görülebilecek her türlü hastalığa iyi gelen gümüş iplikli çorapları en çok erkekler alıyor.

Tekstil sektörü nihayetinde gümüşü de keşfetti. Gümüş de bir aksesuar olmaktan çıktı ve sağlığa faydalarının bilinmesiyle yavaş yavaş tekstil sektöründeki yerini almaya başladı.

Hijyenik ortamda namaz için bedava çorap..

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bir camide cemaate, hijyenik ortamda namaz kılınması için ücretsiz çorap dağıtılıyor.

İlçe merkezindeki Konutlar Cami'nde 8 yıldır imamlık yapan Hüseyin Kılıç, ibadet öncesi çorapları kirli ve eski olan cemaate, cami girişine koyduğu yeni çorapları dağıtıyor. Cemaat burada eski çoraplarını boş bir kutuya atıp, yenisini giydikten sonra namazını kılıyorlar. Uygulamayı uzun süreden beri sürdürdükleri belirten imam Kılıç, uygulamanın hijyenik bir ortam yaratılması için gerçekleştirildiğini söyledi.

Delik çorapları herkesin dilinde..

Türkiye gezisi sırasında Selimiye Camii'ne girerken ayakkabılarını çıkarması üzerine çoraplarının delik olduğu görülen Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz, dünya medyasının alay konusu oldu.

İngiliz yayın kuruluşu BBC, internet sitesindeki haberde, "Dünya Bankası Başkanı Paul Wolfowitz, kendini dünyayı fakirlikten kurtarmaya adamış olabilir, ancak yeni bir çift çoraba gücü yetmiyor gibi görünüyor. Wolfowitz'in terzilikteki yetersizliği Türkiye'de bir camiyi ziyaret ederken ayakkabılarını çıkarmasıyla ortaya çıktı" diye yazdı.