Ayak Sağlığı..

Yazın sıcak günlerinde ayaklarınızı günboyu spor ayakkabılara kapatmayın. Sıcak ve ter nedeniyle ayakkabının içi bakteriler için ideal ortam oluşturur. Her fırsatta ayaklarınızı havalandırın ve deri bantlı sandaletleri tercih edin; sentetik olmayan ama teri emen doğal malzemelerden yapılmış çoraplar giyin.

Diyabetik ayak nasıl önlenir ?..

Bu hastalık herkeste görülmemekle birlikte, diyabetik riski fazla olan insanlar vardır. Riskli kişiler aşağıda değinilmiştir:

  • Hastalığın ve tedavinin bilincine varamamış hastalarda ayak ülseri riski daha fazladır. Diyabet eğitimi almamışlarda amputasyona giden ülserlerin 3 kez sık olduğu belirlenmiştir.
  • İleri yaş başlı başına risk faktörüdür. 44 yaş ve altındakilere göre ülser riski 45-74 yaşlarında 3 kat, 75 yaş üstünde ise 7 kat fazla bulunmuştur.
  • Kötü glisemik kontrol (Hba1C'nin %6,5 üzeri olması)

Ayaklarınızı kuru tutun..

Ayaklarda sorun çıkmasını engellemek için onları daima temiz ve kuru tutmamız gerekir.Size tavsiyem, yaz bile olsa, ayaklarınızı yıkadıktan sonra iyice kurulayın. Gerekirse bebek pudrası ya da eczanelerde satılan ve ayak terlemesini önleyen ürünleri kullanabilirsiniz. Ayaklarınızın terlemesini durduramıyorsanız, Botox yaptırabilirsiniz. Botox altı ay ile on iki ay arasında bir süreyle aşırı terlemeyi önler.

Bambu kumaşı her yerde..

Dünyada hızla yayılan sağlıklı yaşam trendi, tekstil sektörünü de etkiledi. İç ve dış giyim ürünleri, banyo takımları, paspas, battaniye, havlu, tişört, çorap ve özellikle yazlık giysi üretiminde hiçbir katkı maddesi içermeyen ve tamamen doğal bir iplik olan bambu kumaşı kullanılıyor.

Son dönem çorap tasarımları..

Genel anlamda çorabı modanın dışında tutamayız. Çorap moda akımlarından etkilenen bir moda unsurudur. Çorap kullanılış yönüyle Etek boyları ve de ayakkabı modellerinden etkilenmektedir. Belirli bir trend akımına sığmayacak kadar çeşit üretmekle kalmaz, sınırsız bir kulalım seçeneği sunar. Her zaman farklı olmanızı sağlamakla beraber ufak harcamalarla mutlu eder.

Çorap satın almadan önce..

Çorap ve iç giyim için öncelikli olarak kişiyi mutlu edecek, rahat ettirecek malzemeler kullanılmalıdır. Çorap tasarlanırken estetik olması kadar, moda ile uyumlu olması iç giyim ile bütünlük sağlamsı gerekir. Tüm kreasyon çalışmalarında hedef kitle ve Pazar araştırması anlamında hazırlanacak tasımların o bölgenin ve sosyo-kültürel değerine uyumu ölçüle bilmesi için, tam anlamıyla bizler miorre ve grisi olarak eksiksiz araştırmalar yapıyoruz.

Mayo seçiminin püf noktası..

Plajlarda şık ve çekici görünmek,günlük hayattan çok daha zordur.Çünkü,vücudun büyük kısmı açıkta olduğu için kusurları kapatmak da biraz güçleşir.Ancak,vücudunuza uygunmayoyu bulduğunuz takdirde,plajlarda da çok güzel görünmenin imkansız bir şey olmadığını göreceksiniz.Doğru model ile meraklı gözleri rahatsızlık duyduğunuz bölgelerden uzak tutabilir;doğru kumaş ve modelle olduğunuzdan daha farklı görünebilirsiniz.