Mayo Seçiminin Püf Noktası..

Plajlarda şık ve çekici görünmek,günlük hayattan çok daha zordur.Çünkü,vücudun büyük kısmı açıkta olduğu için kusurları kapatmak da biraz güçleşir.Ancak,vücudunuza uygunmayoyu bulduğunuz takdirde,plajlarda da çok güzel görünmenin imkansız bir şey olmadığını göreceksiniz.Doğru model ile meraklı gözleri rahatsızlık duyduğunuz bölgelerden uzak tutabilir;doğru kumaş ve modelle olduğunuzdan daha farklı görünebilirsiniz.

Belinizi daha ince göstermek:
Pek çok kadın bel bölgesinde sorun yaşar.Bunun için tek tarafında lastikli şerit ve büzgüsü ile dikkat çeken drapeli veya kenarları delikli kumaştan yapılmış bir mayo seçebilirsiniz.Böylelikle dikkatleri vücudunuzun kenarlarından orta kısmına toplarsınız.Doğru kumaş seçimi ile kusurları kapatabilirsiniz.

Göğüslerinizi büyük göstermek için:
Bunun için meraklı gözleri göğüs bölgesinden uzaklaştıracak modeller deneyin. Yüzücü veya boyundan bağlı modelleri seçin. Koyu renkli geometrik desenler, bulunan bikini üstleri de bu vücut tipleri için idealdir.

Göğüslerinizi küçük göstermek için:
Büyük üçgen cup’lar ve straplez modeller büyük göğüsleri toparlar ve çok daha hoş görünmesini sağlar. Küçük desenli, yumuşak renklerde seçimler yapmayı deneyin.

Kalça ve baldırlarınızı küçük göstermek için:
Siyah rengin zayıf gösterdiği bilinir, tabii ki diğer koyu renklerin de…Eğer bikini üstünüzü daha açık renklerden seçerseniz daha iyi görünecektir.Seçtiğiniz modelin tamamen kalçanızı sardığından emin olun.

Kısa Gövdeyle baş etmek:
Kısa gövde bacak boyunuzu uzun gösterir. Ama mayonuz ıslandığı zaman bunun tam terside olabilir.Bu nedenle iki parçalı mayoları tercih edin.Alt tarafta ince çizgilerin olduğu modellerde uygundur.

Uzun Gövdeyle Baş etmek:
Eğer böyle bir probleminiz varsa uzun kesimli modelleri tercih edin diğerleri kısa duracağından kötü görünecektir. Mide bölümünüzde dairesel şekiller bulunan modelleri seçmeye çalışın.

Kadınların mutluluğu için tasarımlar yapan TEN, onları plajlarda da yalnız bırakmadı.2009 Mayo ve Bikini Koleksiyonu’nda her vücut tipine ve her zevke uygun modellere yer vererek, kadınların plajlardaki şıklığının da en önemlisi adresi oldu.

Mayo ve bikininizi daha uzun ömürlü kullanabilmeniz için tekstil ve kimya teknolojilerinin sınırlamalarıyla oluşan aşağıdaki hususlara dikkat ediniz.

1) Her kullanımdan sonra elde ılık suda ve gerekirse saf sabunla yıkayın, sıkmadan durulayın, deterjan ve ağartıcı maddeler kullanmayınız.

2) Her türlü ısı kaynağından özellikle direkt güneş ışığından uzak bir ortamda gölgede mutlaka kurutunuz.

3) Havuzlarda kullanılan kimyasalların, özellikle klorun ürün üzerinde olumsuz etkileri vardır (esneme, erime ve hızlı solma gibi). Ürün üzerinde kalacak kimyasalların etkisini azaltmak için ürün mutlaka su ile durulanmalıdır.

4) Güneş yağları, kremleri, parfüm ve makyaj malzemeleri gibi doymamış yağ içeren kimyasal ürünlere temas ettirilmemeli, bu önlenememişse ürün yıkanarak etki azaltılmaya çalışılmalıdır.

5) Kullanım sonrasında ürünü ıslak olarak ve özellikle diğer ürünlerle bir arada saklamayınız. Renk içi bozulmalar olabileceği gibi farklı renkler birbirinden veya diğer ürünlerden renk alabilirler. Özellikle metal aksesuarlar neme bağlı bozulmaya uğrayıp pas ve renklenmelere yol açabilirler. Mayonuzu (ıslak veya kuru) hiçbir şekilde kapalı plastik torba içinde muhafaza etmeyiniz.

6) Endüstriyel yıkama prosesli desenler ve fluoresan renkler güneş ışığının, havuz kimyasallarının ve deniz tuzunun etkisiyle diğer renklerden daha hızlı solar.

7) Sürtünme, sert ve pürüzlü cisimlere temas kumaşın örgü ve flament yapısını bozarak tüylendirebilir, yanma veya delik oluşturabilir, yaldız veya baskıların dökülmesine neden olur. Metal, taş ve plastik aksesuarlarda sürtünmeyle bozulabilir, yaralayıcı özellikler kazanabilir.

8) Aqua park aktiviteleri ürününüze zarar verir.

9) Ters katlama, ağırlığa maruz bırakma gibi uygulamalar kap ve tel formunu bozar.

10) Direkt olarak kuma temas ettirmeyiniz, aksi taktirde esnek örgü yapısı kum tutabilir.

11) Ütülemeyiniz.

12) Kuru temizleme yapmayınız.

13) Çamaşır makinesinde yıkamayınız.

                                                                                                                                                                                                            ««  Önceki Sayfa  »»