Gümüş Çorap Merak Edilenler

1.                   Bonny Silver çoraplarını diğer çoraplardan ayıran özellikler nelerdir?

 Bonny Silver çorapları saf gümüş ipliği ve doğal iplik karışımlarıyla özel olarak üretilmiştir. Bonny Silver gümüş iplik teknolojisinin özelliği sayesinde;

·                     Diyabetiktir,

·                     Anti-Bakteriyeldir,

·                     Anti-Mikrobiyaldir,

·                     Koku önleyicidir,

·                     Termodinamiktir,

·                     Mantar ve egzama önleyicidir,

·                     Ödem gidericidir,

·                     Antistatiktir,

·                     Elektrodinamiktir,

·                     Ayaktaki yaraları tedavi edici özelliği vardır.

2.                   Gümüşün insan sağlığına zararlı etkisi var mıdır?

 Gümüş, neredeyse bilinen tüm mikropları öldürebilen ve bunu yaparken de normal insan dokusuna zarar vermeyen yegâne metaldir. Saf gümüş metali üzerinde bulunan gümüş atomları, kendiliğinden metalden ayrılarak ortama dağılmakta, karşılaştıkları bakteri mantar veya virüs gibi mikropların hayati noktalarına yerleşerek, onların işlev görmesini engellemektedir. Sonuçta bu mikroplar ya çoğalamamakta ya da artık yaşayamamaktadırlar.

Gümüşün metalinin tüm bu özelliklerinin yanı sıra kullanan kişinin kendi hücrelerine ve dokularına zarar vermemesidir. Gümüş dışında bilinen hiçbir metal bu özeliklerin hepsine birden sahip değildir.

3.                   Gümüş ipliğinin alerjik bir etkisi mevcut mudur?

Bonny Silver, markasını gördüğünüz tüm ürünler saf gümüşten yapılmış gümüş ipliğine sahiptir, herhangi bir kimyasal ve zararlı madde içermez, tamamen doğaldır ve alerjik değildir.

4.                   Gümüş etkisi kimyasal olarak mı kazandırılmıştır?

 Bonny Silver bazı kimyasal gümüş iyonu uygulamalarıyla yapılmış gümüş çoraplardan değildir, gümüş metalinin kendisi kullanılmıştır. Bu sebeple gümüş iplik teknolojisiyle ürüne kazandırılan tüm özellikler yıkama işlemiyle etkisini kaybetmez, ürünün ömrü boyunca tüm özellikler kalıcıdır.

 5.                   Gümüşlü ürünler nasıl Anti-Bakteriyel etki oluştururlar?

 Gümüş bakterilerin bağışıklık kazanmasına izin vermez. Bakterilerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için sıcaklık, nem ve bu şartları hazırlayan yüzeylere ihtiyacı vardır. Bu nedenle çoraplar bakteriler için ideal bir ortam oluşturur. Gümüş bu mikro organizmaları uzaklaştırarak koloniler meydana getirmelerini engeller.

Bonny Silver sahip olduğu kalıcı özellikler sayesinde rahat ve antibakteriyel kullanım sağlar.

 6.                   Bonny Silver ayaktaki istenmeyen kokuları nasıl engeller?

 Bonny Silver Saf Gümüş İplik ve doğal liflerden üretilmiş çoraplar ayağınızın hava almasını sağlayarak ayağınızın terlemesini engeller. Gümüş iplik ter ve ayak kokusu yapan bakterilerin üremesini ve çoğalmasını önler. Gümüş, ter (amonyak) ve yapısı bozulmuş (denatüre) proteinleri nötralize eder, bakterilerin birleşiminden meydana gelen koku moleküllerini antibakteriyel özelliğiyle ortadan kaldırır.

Bonny Silver sayesinde ayaklarınız artık kokmayacak.

7.                   Bonny Silver, ayaktaki mantar oluşumunu nasıl engeller, giderir?

 Bonny Silver, saf gümüş iplik teknolojisinin sahip olduğu antibakteriyel ve antimikrobiyal etkisi ayağımızda oluşabilecek bakteri ve enfeksiyonların önüne geçmektedir

Ayağınızı bilek seviyesine kadar saran gümüşün etkisiyle, ayağınızda kanlanma ve oksijenlenme artar. Ayakta oluşan mantarlar oksijenli ortamda çoğalamaz ve mantar oluşumu engellenir. Önceden oluşmuş mantar rahatsızlığının tedavi sürecinde tedavi destek ürünü olarak kullanılması tavsiye edilir.

Önceden oluşmuş mantar rahatsızlığının tedavi sürecinde de tedavi destek ürünü olarak kullanılması tavsiye edilir.

8.                   Bonny Silver, ayaktaki ödem problemlerini nasıl engeller, giderir?

Gümüş ipliğinin ten ile temas ettiği kısım boyunca elektriksel şebeke, dolayısıyla elektromanyetik alan oluşturması söz konusudur. Bu etkiyle temasta bulunan bölgedeki kanın akış hızı artmakta ve bölgedeki ödemlerin azalması sağlanmaktadır.

9.                   Bonny Silver, ayaktaki mikrop ve bakteri oluşumunu nasıl engeller, giderir?

 Gümüş bakterilerin bağışıklık kazanmasına izin vermez. Bakterilerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için sıcaklık, nem ve bu şartları hazırlayan yüzeylere ihtiyacı vardır. Bu nedenle çoraplar bakteriler için ideal bir ortam oluşturur. Gümüş bu mikroorganizmaları uzaklaştırarak koloniler meydana getirmelerini engeller.

 Bonny Silver’da kullanılan saf gümüş ipliği karşılaştığı bakteri ve mikrobun hücre duvarını geçerek, hücre zarındaki mikrop ve bakterinin DNA’sını bozmaktadır. Böylece her 50 saniyede bir çoğalan mikrop ve her 20 dakikada bir ikiye katlanabilen bakterilerin üremesini engellemektedir.

Gümüşün ortaya çıkardığı elektronlar, hücre zarını yırtarak kumaş üzerinde mikroorganizmaların DNA ve RNA’sının kendilerini tekrarlayarak çoğalmaları özelliğini yok eder. Bakteri ve mantarlar zarları bölünerek çoğaldıkları için zarları yırtıldığında çoğalmaları engellenmiş olur. Böylece mikrobik aktiviteyi etkisiz hâle getirir.

 10.               Bonny Siver ayaktaki terleme ve üşümeyi nasıl engeller?

 Gümüş, Dünyadaki en iyi yansıtma ve iletkenlik özelliğine sahip elementtir. Bu özelliklerinden kaynaklanan termodinamik yapısıyla ayağınızı yazın serin, kışın sıcak tutar. Gümüş iplik, vücudunuzdan çıkan ısı enerjisinin %95’ini kaynağına geri yansıtır ve termal enerjiyi depolayıp dağıtır. Böylece ayağınızı soğuk havalarda sıcak tutar. Gümüş iplik ısı iletkenliği sayesinde sıcak ortamlarda ayağınızdaki ısıyı dış ortama dağıtır böylece ayaklarınızı serin tutar. Gümüş ipliği ter bezlerini doğru oranda çalışmasını sağlayarak vücudunuzun ısı dengesini düzenler.

 11.               Bonny Silver yorgunluğu nasıl giderir?

 Gümüş metali, bilinen metaller arasında en yüksek iletkenliği sahip elementtir.

Bonny Silver, gümüş iplik teknolojisi anti statik özelliği sayesinde vücutta biriken statik elektriği yalıtarak yorgunluk hissini azaltır ve daha rahat bir kullanım sağlar.

Seyahat esnasında hava değişimden dolayı oluşan durgun elektrik yükünü gümüş iyonları vasıtasıyla dağıttığı için seyahat çorabı olarak da tavsiye edilir.

 12.               Bonny Silver neden hamileler için tavsiye edilmektedir?

·                     Hamilelik esnasında bebeğinizi ve kendinizi cep telefonları ve tüm elektrikli eşyalardan yayılan radyasyona karşı koruma sağlar.

·                     Antibakteriyeldir. Hamilelik esnasında bakteri ve mantar oluşumlarını engeller.

·                     Ayak bilek seviyesine kadar saf gümüş ipliğinden üretilmiştir, ten ile temas ettiği bölgedeki kan akşını arttırarak ödem oluşumunu engeller.

 13.               Bonny Silver neden diyabet rahatsızlığı bulunanlar için tavsiye edilmektedir?

Bonny Silver çorapları saf gümüş iplikten diyabet hastaları için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Saf gümüş iplik teknolojisi termodinamik özelliği sayesinde, ayağınızı sıcak tutar. Antibakteriyel ve Antimikrobiyal özelliği sayesinde ayağınızda oluşabilecek yara ve enfeksiyonların önüne geçer. Gümüş metalinin tedavi edici özelliği sayesinde ayağınızda bulunan yaraların ve enfeksiyonların en kısa sürede mikrop kapmadan iyileşmesini sağlar.

Bonny Silver diyabet hastaları için özel üretilmiş lastiğiyle ayağınızı sıkmaz, kan dolaşımını engellemez ve ayak bileğinize kadar olan gümüş bölge sayesinde ödem oluşumunu engeller. Dikişsiz burun özelliği sayesinde ayağınızı tahriş etmez.

 14.               Bonny Silver’ın klimatik özelliği ne anlama gelmektedir?

Bonny Silver çoraplarında kullanılan gümüş iplik, yansıtma ve iletkenlik özelliğine sahiptir. Vücudunuzdan çıkan ısı enerjisinin %95’ini kaynağına geri yansıtır ve termal enerjiyi depolayıp dağıtır. Böylece ayağınızı soğuk havalarda sıcak tutar. Gümüş iplik ısı iletkenliği sayesinde sıcak ortamlarda ayağınızdaki ısıyı dış ortama dağıtır, böylece ayaklarınızı serin tutar.

 15.               Bonny Silver’in ayaktaki yaraları tedavi edici özelliği var mıdır?

Gümüş elementi eski çağlardan beri tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle yara tedavisinde kullanılan gümüş enfeksiyon riskini ortadan kaldırır. Tedavi sürecini destekler, ödem ve egzama hastaları için de tedavi edici özelliğe sahiptir. Gümüş ipliği teknolojisiyle ayaktaki kan dolaşımını dengeler .

 16.               Bonny Silver’ın tüm bu özellikleri kalıcı mıdır, yıkama sonucu özelliğini kaybeder mi?

 Bonny Silver, saf gümüş ipliği kullanılarak üretilmiştir. Üretim aşamasında hiçbir kimyasal uygulama yapılmamıştır. Hem ürün özelliklerinin kalıcı olması hem de gümüş elementinin sağladığı faydalardan tam anlamıyla yararlanılması için tasarlanmıştır.Yıkama sonucu etkisini yitirmez.

 17.               Bonny Silver zararlı elektromanyetik radyasyona karşı nasıl koruma sağlar?

 Bonny Siver’da kullanılan saf gümüş ipliği iyi bir yansıtıcıdır. Bonny Silver Gümüş Çorap ile gümüş metalinin yüksek yansıtma özelliği kullanılarak elektronik cihazlardan yayılan elektromanyetik radyasyonun insan vücuduna etki etmesi büyük ölçüde engellenmiştir.


                                                                                                                                                                                                            ««  Önceki Sayfa  »»